wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się psują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od należytego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego uzależniony jest wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów model płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz